Më shumë se një ton kokainë konfiskohet në Meksikë, ishin munduar ta transportojnë me kamion cisternë - Bota Sot
Më shumë se një ton kokainë konfiskohet në Meksikë, ishin munduar ta transportojnë me kamion cisternë

Amerika

Më shumë se një ton kokainë konfiskohet në Meksikë, ishin munduar ta transportojnë me kamion cisternë

Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 08:51
Foto ilustruese

Autoritetet meksikane kanë njoftuar sot se brenda një kamioni cisternë në Tobasko, kanë arritur të zbulojnë dhe konfiskojnë më shumë se një ton kokainë.

Në komunikatën e ushtrisë meksikane, thuhet se skaneri në punktin në një autostradë kishte vërejtur “anomali” brenda kamionit cisternë.

Ata arritën të zbulojnë 1,153 paketime të vogla me kokainë që peshonin 1,109 kilogramë, me ç’rast kanë arrestuar shoferin.

Kokaina nga Amerika e Jugut për në Meksikë zakonisht transportohet me anije apo aeroplanë të vegjël, e më pas kontrabandohet përgjatë vijës kufitare me SHBA-t-ë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat