Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit - Bota Sot
Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit

Amerika

Trump: Koreja e Veriut mund të humb gjithçka pas provës bërthamore të fundit

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 21:49
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë të dielën se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un rrezikon humbas gjithçka nëse ai rifillon armiqësin dhe vendi i tij duhet të denuklearizohet.

Kjo deklaratë e Trumpit erdhi pasi Koreja e Veriut ka thënë se ka kryer një “provë të rëndësishme” bërthamore”.

“Kim Jong Un është shumë i zgjuar dhe ka shumë për të humbur, gjithçka në të vërtetë, nëse ai vepron në një mënyrë armiqësore. Ai nënshkroi një marrëveshje të fortë  për denuklearizimin  me mua në Singapor “, ka thënë Trump.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat