50 automjete u aksidentuan si pasojë e dëborës në një korsi të rrugës në Iowa - Bota Sot
50 automjete u aksidentuan si pasojë e dëborës në një korsi të rrugës në Iowa

Amerika

50 automjete u aksidentuan si pasojë e dëborës në një korsi të rrugës në Iowa

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 09:34
Foto

Një person është lënduar dhe 50 automjete janë aksidentuar si pasojë e reshjeve të mëdha të borës në rrugët e Altoonas në Iowa të SHBA-së.

Të gjitha korsitë perëndimore u bllokuan për qarkullim për më shumë se një orë pas grumbullimit të këtyre veturave.

Kjo filloi të ndodhte nga ora 11:00 e mëngjesit këtë e bëri të ditur Alex Dinkla nga njëisa e patrullimeve në Iowa për Associated Press.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat