Katër të vdekur nga stuhi të fuqishme në SHBA - Bota Sot
Katër të vdekur nga stuhi të fuqishme në SHBA

Amerika

Katër të vdekur nga stuhi të fuqishme në SHBA

Më: 11 janar 2020 Në ora: 18:01
Foto ilustrim

Autoritetet thonë se të paktën katër njerëz kanë vdekur ndërsa stuhitë e mëdha përfshijnë pjesët e Jugut të ShBA-së, duke sjellë erëra të mëdha dhe shi të pakëndshëm, raporton AP.

Zyra e Sherifit të Famullive të Bossier në Luiziana tha në Facebook se kufomat e një çifti të moshuar u gjetën të Shtunën pranë rimorkios së tyre të rrënuar nga zjarrfikësit. Po bëhej një kërkim për viktima më të mundshme. Kjo sjell numrin e vdekjeve të lidhura nga stuhia në shtet në tre pasi një njeri u vra kur një pemë ra në shtëpinë e tij në Parishin Caddo. Zyra e Sherifit tha gjithashtu se çatia e Shkollës së Mesme Benton ishte dëmtuar dhe "se dëmtimi i ujit nga sistemi i spërkatës ka përmbytur shumë dhoma."

Arkansas, Oklahoma dhe Texas të shtunën në mëngjes ishin përfshirë nga stuhitë e rënda që kishin kaluar natën më parë. Një person vdiq të premten mbrëma në Teksas kur një makinë u rrëzua në një kthesë në Dallas. Për më tepër, rrufeja nga moti i stuhishëm i së premtes dyshohet se shkaktoi dy zjarre shtëpish në qytetet e Teksasit të Veriut të Burleson dhe Mansfield. Zyrtarët thanë se askush nuk u plagos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat