Inteligjenca amerikane përsëri në aksion, ja çfarë bëri pak para sulmit iranian - Bota Sot
Inteligjenca amerikane përsëri në aksion, ja çfarë bëri pak para sulmit iranian

Amerika

Inteligjenca amerikane përsëri në aksion, ja çfarë bëri pak para sulmit iranian

Më: 12 janar 2020 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Disa raketa kanë goditur bazën amerikane ajrore Balad, 80 kilometra larg kryeqytetit të Irakut, Bagdadin.

Nga sulmet është raportuar se janë lënduar katër persona, të gjithë shtetas të Irakut.

Zyrtarë amerikanë të mbrojtjes tregojnë se trupat amerikane ishin larguar më herët nga baza dhe ishin rivendosur në vende më të sigurta në Irak.

Nuk është e qartë ende se kush e ka kryer këtë sulm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat