Trump i shton edhe gjashtë shtete në listën e zezë të Amerikës

Amerika

Trump i shton edhe gjashtë shtete në listën e zezë të Amerikës

Më: 22 janar 2020 Në ora: 19:10
Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se administrata e tij po përgatitet të shtojë disa vende në listën e diskutueshme të shteteve, shtetasit e të cilëve u është ndaluar udhëtimi ose i nënshtrohen kufizimeve të rrepta për të hyrë në SHBA.

“Ne do të shtojmë disa vende në këtë listë. Ne duhet të qëndrojmë në siguri. Vendi ynë duhet të jetë i sigurt”, theksoi ai në Davos në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror.

“Emrat e këtyre vendeve do të njoftohen të në ardhmen”, shtoi ai.

“Wall Street Journal” njoftoi më herët se administrata Trump parashikonte të shtonte në listë Bjellorusinë, Eritrenë, Kirgistanin, Myanmarin, Sudanin dhe Tanzaninë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat