Trump, presidenti i parë i SHBA-së që do të marrë pjesë në marshimin kundër abortit - Bota Sot
Trump, presidenti i parë i SHBA-së që do të marrë pjesë në marshimin kundër abortit

Amerika

Trump, presidenti i parë i SHBA-së që do të marrë pjesë në marshimin kundër abortit

Më: 23 janar 2020 Në ora: 13:47
Donald Trump

Presidenti i SHBA Donald Trump do të jetë Presidenti i parë i SHBA që do të marrë pjesë në ‘Marsho për Jetën’, në një tubim kundër abortit.

Duke ripostuar tweet-in e Organizatës, Trump komenton ‘’Shihemi të premten…Turmë e madhe’’.

Presidenti aktual i SHBA është i njohur për politikën e tij anti- abort kurse Presidenti i ‘Marsho për Jetën’ shprehet se është i nderuar që pjesëmarrës do të ketë edhe Trump-in, dhe që këtë vit priten qindra dhe mijëra njerëz të marrin pjesë në marshim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat