Meksika do t'i dorëzojë spitalet ushtrisë për t'u përgatitur për "fazën kritike" të koronavirusit - Bota Sot
Meksika do t'i dorëzojë spitalet ushtrisë për t'u përgatitur për "fazën kritike" të koronavirusit

Amerika

Meksika do t'i dorëzojë spitalet ushtrisë për t'u përgatitur për "fazën kritike" të koronavirusit

Nga: E.B Më: 23 mars 2020 Në ora: 17:04
ilustrim

Meksika do t'i dorëzojë ushtrisë kontrollin e rreth 10 spitaleve për të përgatitur vendin për t'u marrë me "fazën kritike" të shpërthimit të koronavirusit, tha presidenti meksikan Andrés Manuel López Obrador në një video të postuar në llogarinë e tij në Twitter të Dielën.

Në video, ai tha se spitalet janë të reja dhe kanë nevojë për pajisje dhe staf.

Obrador i dha fund fjalëve të tij duke njoftuar se vendi "është përgatitur" dhe do të jetë triumfues kundër luftës me koronavirusin, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat