Politico: Koronavirusi ekspozoi ‘narcizmin dhe injorancën’ e Trump

Amerika

Politico: Koronavirusi ekspozoi ‘narcizmin dhe injorancën’ e Trump

Më: 25 mars 2020 Në ora: 17:12
Donald Trump

Jo çdo vend ka udhëheqësin që meriton, por pandemia e koronavirusit tregoi se çfarë në realitet çdo vend ka udhëheqjen e tij, shkruan gazeta Politico, duke analizuar përgjigjet e liderëve botëror për krizën në zhvillim.

Për presidentin e SHBA-së Donald Trump, Politico pohon se ka zvogëluar rrezikun e shëndetit publik të koronavirusit me javë të tëra, më pas fajësoi Kinën, Bashkimin Evropian, demokratët dhe mediat, dhe konkludon se koronavirusi ekspozoi "narcizmin dhe injorancën" e Trump.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat