Mbi 60,000 raste të koronavirusit në SH.B.A.

Amerika

Mbi 60,000 raste të koronavirusit në SH.B.A.

Nga: E.B Më: 25 mars 2020 Në ora: 17:45
Ilustrim

Numri i të infektuarve me virusin korona po rritet cdo ditë e më shumë.

Tani ka të paktën 60.050 raste të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, sipas raporteve të CNN Health të rasteve në Sh.B.A që zbulohen dhe testohen në Shtetet e Bashkuara përmes sistemeve të shëndetit publik në Sh.B.A.

E ndërkaq të vdekur janë 807 persona.

Gjithsej përfshin raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe të gjitha rastet e riatdhesuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat