Më shumë se 500 raste me koronavirus për një ditë në Luiziana

Amerika

Më shumë se 500 raste me koronavirus për një ditë në Luiziana

Nga: E.B Më: 26 mars 2020 Në ora: 18:56
Ilustrim

Luiziana ka raportuar 18 të vdekur dhe 510 të infektuar me Covid-19 brena 24 orëve.

Aktualisht, ka të paktën 2,305 të infektuar dhe 83 të vdekur në shtet, ndërkaq sipas Departamentit të Shëndetit të Shtetit, 676 pacientë janë në spitale.

Guvernatori John Bel Edvard të mërkurën tha që shteti mund të mbeste në rezerva të ventilatorëve deri në fillim të prillit në Parlemenë Orleans, një nga zonat më të goditura, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat