Më shumë se 11,000 të vdekur nga koronavirusi në SH.B.A. - Bota Sot
Më shumë se 11,000 të vdekur nga koronavirusi në SH.B.A.

Amerika

Më shumë se 11,000 të vdekur nga koronavirusi në SH.B.A.

Nga: E.B Më: 7 prill 2020 Në ora: 16:18
ilustrim

Të paktën 11,008 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në të gjithë Shtetet e Bashkuara, sipas një informacioni nga Universiteti Johns Hopkins.

Ndёrkaq Johns Hopkins raporton 368,449 raste në Shtetet e Bashkuara.

Rastet janё konfirmuar nga shumica e vendeve tё SHBA duke pёrfshirё California, New York dhe shumё tё tjera, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat