NYC: 10,000 lule në Times Square - Bota Sot
NYC: 10,000 lule në Times Square

Amerika

NYC: 10,000 lule në Times Square

Më: 8 qershor 2020 Në ora: 16:49
Foto

10,000 lule në Times Square, duke bashkuar mijëra protestues.

Lulja e kuqe simbolizon: zemërimi dhe gjaku i jetës së zezë të humbur nga padrejtësia; e bardha: shpresoj se ndryshimi do të vijë përfundimisht.

Së bashku lulet përfaqësojnë dashurinë që mund të na ndihmojnë të dëgjojmë njëri-tjetrin dhe të shërojmë njëri-tjetrin.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat