Kufiri SHBA-Kanada mbetet i mbyllur edhe pas 21 qershorit - Bota Sot
Kufiri SHBA-Kanada mbetet i mbyllur edhe pas 21 qershorit

Amerika

Kufiri SHBA-Kanada mbetet i mbyllur edhe pas 21 qershorit

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 22:41
Kufiri SHBA-Kanada

Kufiri kanadez-amerikan do të mbetet i mbyllur pas 21 qershorit, siç u vendos më parë, për të gjithë trafikun që nuk është i nevojshëm, thonë burimet e televizionit CBS News.

Burime nga rrjeti televiziv kanadez, të cilët njihen drejtpërdrejt me situatën, konfirmuan se Kanada dhe Shtetet e Bashkuara po negociojnë për vazhdimin e kufizimeve kufitare, por marrëveshja ende nuk është nënshkruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat