Njerëzit me maska në rrugë, banesa të shkatërruara/ Pamje dramatike nga Meksika pas tërmetit të fuqishëm - Bota Sot
Njerëzit me maska në rrugë, banesa të shkatërruara/ Pamje dramatike nga Meksika pas tërmetit të fuqishëm

Amerika

Njerëzit me maska në rrugë, banesa të shkatërruara/ Pamje dramatike nga Meksika pas tërmetit të fuqishëm

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 08:23
Foto nga vendi i ngjarjes

Një tërmet i fuqishëm goditi Meksikën dje në shtetin jugor të Oaxaca. Deri më tani raportohet se 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Tërmeti ndodhi në orën 10:29 të mëngjesit, me epiqendër në El Coyol, 6.8 milje në jugperëndim të Santa Maria Zapotitlan në shtetin e Oaxaca.

Ky tërmet vjen tre vjet pas lëkundjeve të forta në shtetin qendror të Puebla, ku vdiqën më shumë se 300 persona.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat