​SHBA, sanksione të reja Iranit - Bota Sot
​SHBA, sanksione të reja Iranit

Amerika

​SHBA, sanksione të reja Iranit

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 17:06
Foto ilustrim

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione të reja ndaj Iranit, thuhet në faqen e internetit të Ministrisë së Financave amerikane.

Këtë herë, sanksione u vendosën për tetë kompani, kompani çeliku dhe kompani nga industria e metaleve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat