Trump viziton kursin e golfit privat ndërsa në SHBA rriten rastet me koronavirus - Bota Sot
Trump viziton kursin e golfit privat ndërsa në SHBA rriten rastet me koronavirus

Amerika

Trump viziton kursin e golfit privat ndërsa në SHBA rriten rastet me koronavirus

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 00:39
Donald Trump

Donald Trump vizitoi një nga kurset e tij private të golfit në Virxhinia të shtunën ndërsa Amerika vazhdoi të shihte pasojat nga një rritje e shpejtë në rastet e koronavirusit. Udhëtimi erdhi një ditë pasi presidenti amerikan tha se ai do të qëndrojë në Uashington DC për "të siguruar që ligji dhe rendi të zbatohet" në mes të protestave të vazhdueshme anti-racizëm, shkruan TheGuardian.

Presidenti është kritikuar shpesh për shkallën e zakonit të tij të golfit gjatë kohës që ishte në detyrë. CNN - i cili i rrit aktivitetet e tij të golfit - tha se vizita e tij në kursin kombëtar në qarkun Loudon, vetëm jashtë Washington DC, ishte 271-ta i presidencës së tij - duke e vendosur atë në një mesatare golfi një herë në 4.6 ditë nga koha kur ai ishte në detyrë. Paraardhësi i tij, Barack Obama, bëri golf 333 raunde mbi dy mandatet e presidencës së tij, sipas NBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat