Covid-19 ''pushton'' Brazilin: 1,109 viktima dhe 36,693 të infektuar në ditën e fundit - Bota Sot
Covid-19 ''pushton'' Brazilin: 1,109 viktima dhe 36,693 të infektuar në ditën e fundit

Amerika

Covid-19 ''pushton'' Brazilin: 1,109 viktima dhe 36,693 të infektuar në ditën e fundit

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 11:25
Brazil

Brazili ka shënuar një nga ditët më të zeza përsa i përket viktimave dhe rasteve të reja me Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 1,109 viktima duke e çuar në 57,070 numrin total të vdekjeve.

Ndërkohë janë regjistruar edhe 38,693 raste të reja, dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 1,313,667.

Brazili është vendi i dytë në botë më i prekur nga pandemia e Covid-19 pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat