Skenarët: Ja si Trump mund të mbetet president, edhe nëse humb zgjedhjet - Bota Sot
Skenarët: Ja si Trump mund të mbetet president, edhe nëse humb zgjedhjet

Amerika

Skenarët: Ja si Trump mund të mbetet president, edhe nëse humb zgjedhjet

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 11:01
Donald Trump

Duket gjithnjë e më tepër se Xho Bajden mund ta mundë Donald Trumpin në nëntor. Presidenti duket gjithnjë e më shumë larg rizgjedhjes në detyrë, për shkak të rritjes së pakënaqësisë ndaj tij nga menaxhimi i pandemisë së Covid-19, reagimit të tij ndaj policimit të karakterizuar nga racizmi, për të mos përmendur shumë çështje të tjera.

Edhe në shtetet e lëkundura që zakonisht diktojnë garën, Trump është duke humbur terren, dhe rifitimi i tij do të jetë i vështirë. Në këto kushte, Trump ka dy rrugë për ruajtjen e pushtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat