Brazili me statistika të frikshme me COVID-19 - Bota Sot
Brazili me statistika të frikshme me COVID-19

Amerika

Brazili me statistika të frikshme me COVID-19

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 10:12
Brazil

Brazili ka publikuar statistikat e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Brazili ka publikuar përsëri shifra të larta ditore të rasteve dhe vdekjeve me COVID-19, raporton Reuters.

Brazili regjistroi 45,305 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit dhe 1,254 vdekjeve shtesë, tha të martën ministria e shëndetit e vendit.

Kombi i Amerikës Latine tani ka regjistruar 1,668,589 raste gjithsej dhe 66,741 vdekje që i atribuohen nga virusi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat