​Pompeo javën e ardhshme për vizitë në Slloveni - Bota Sot
​Pompeo javën e ardhshme për vizitë në Slloveni

Amerika

​Pompeo javën e ardhshme për vizitë në Slloveni

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 16:06
Mike Pompeo

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo do të arrijë javën tjetër në Slloveni.

Vizita e tij është pjesë e një turneu katër-ditor në Evropë.

Ai do të nënshkruajë një marrëveshje.

Ministria e Punëve të Jashtme e Sllovenisë konfirmoi lajmin dhe deklaroi se me atë rast Pompeo do të nënshkruajë një deklaratë të përbashkët për kushtet e sigurisë për futjen e rrjetit mobil 5G, raporton agjencia e lajmeve STA.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat