SHBA, brenda 24 orëve mbi 1.300 viktima nga koronavirusi - Bota Sot
SHBA, brenda 24 orëve mbi 1.300 viktima nga koronavirusi

Amerika

SHBA, brenda 24 orëve mbi 1.300 viktima nga koronavirusi

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 21:46
Foto ilustrim

Brenda 24 orëve të fundit në SHBA janë regjistruar 1.308 viktima si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga Covid-19, duke e çuar në 164.144 numrin e viktimave në total.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 64.771, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 5.098.494.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 2,6 milionë të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në mbi 63,9 milionë.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me 549.694 raste të konfirmuara.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar Brazili me 2.967.064 raste dhe India me 2.108.705.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat