Trump: Marrëveshja Izrael-EBA një përparim i jashtëzakonshëm

Amerika

Trump: Marrëveshja Izrael-EBA një përparim i jashtëzakonshëm

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 18:49
Donald Trump

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan sot nën kujdesin e SHBA-së një marrëveshje paqeje historike, u shpreh presidenti amerikan Donald Trump.

“Ky është një përparim i jashtëzakonshëm”, komentoi Trump.

Ai e quajtur këtë normalizim midis marrëdhënieve të dy vendeve një marrëveshje historike paqeje midis dy miqve të shkëlqyer të SHBA-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat