Vëllai i presidentit Trump në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrohet në spitalin e New York-ut - Bota Sot
Vëllai i presidentit Trump në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrohet në spitalin e New York-ut

Amerika

Vëllai i presidentit Trump në gjendje të rëndë shëndetësore, shtrohet në spitalin e New York-ut

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 17:17
Donald Trump dhe Robert Trump

Vëllai më i vogël i presidentit amerikan Donald Trump, Robert Trump, është shtruar në spitalin e New York-ut.

Sipas medieve të huaja,megjithëse shkaqet e gjendjes së tij ende nuk dihen, thuhet se i njëjti është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Zëdhënësi për medie në Shtëpinë e Bardhë, Kayleigh McEnany, e konfirmoi lajmin për ABC News, dhe shtoi se presidenti si dhe vëllai i tij kanë marrëdhënie të ngushta mes vete, si dhe Trump do të jep detaje të mëtutjeshme më vonë.

Ndërkohë, burimet i than ABC News, se presidenti i SHBA-së, do të vizitojë vëllanë e tij sot, megjithëse nuk ka ende diçka zyrtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat