Koronavirusi ka marrë deri tash mbi 195 mijë jetë në SHBA - Bota Sot
Koronavirusi ka marrë deri tash mbi 195 mijë jetë në SHBA

Amerika

Koronavirusi ka marrë deri tash mbi 195 mijë jetë në SHBA

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 08:52
SHBA

Gjashtë milionë e 600 mijë e 337 veta janë infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky virus atje ka marrë 195 mijë e 637 jetë, raporton Johns Hopkins University.

Vetëm gjatë së martës janë raportuar 47 mijë e 685 raste të reja të infektimit me një mijë e 144 raste të vdekjes.

Në këto të dhëna përfshihen 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat