Dy shpërthime goditën rafinerinë e naftës, të paktën 5 persona u lënduan

Amerika

Dy shpërthime goditën rafinerinë e naftës, të paktën 5 persona u lënduan

Më: 10 dhjetor 2020 Në ora: 21:08
Foto ilustrim

Dy shpërthime goditën një rafineri nafte që i përkiste kompanisë shtetërore meksikane të naftës Pemex të enjten, tha guvernatori i shtetit Nuevo Leon dhe të paktën pesë njerëz u plagosën, raporton Reuters.

Nuk ishte e qartë se sa dëme ishin shkaktuar nga objekti Caderyta.

Zyra e shtypit e Pemex nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës për koment.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat