Të paktën dy viktima pasi përplasjes së një aeroplani

Amerika

Të paktën dy viktima pasi përplasjes së një aeroplani

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 09:52
Foto

Të paktën dy persona vdiqën kur një aeroplan Cessna u rrëzua në një lagje të Kalifornisë Jugore të hënën pasdite, thanë zyrtarët.

“Ne kemi vdekje të konfirmuara, nuk e dimë saktësisht sa”, ka thënë Justin Matsushita, zëvendës drejtor i zjarrfikësve për qytetin Santee, në një konferencë për gazetarët. “Ne e dimë se janë të paktën dy të konfirmuar”.

Reaguesit e urgjencës janë në kërkim të viktimave pasi përcaktojnë shkallën e dëmtimit të shtëpive, tha ai.

Siç bëhet e ditur më tej, dy shtëpi në një lagje Santee në San Diego County u prekën nga goditja e aeroplanit dhe dy ose tre të tjera u dëmtuan gjithashtu.

Është e paqartë se sa njerëz ishin në bordin e Cessna 340A.

Departamenti i Zjarrit i Qarkut San Diego dhe departamenti i sherifit iu përgjigjën rrëzimit, i cili ndodhi pranë një shkolle të mesme. Shkolla e Mesme Santana shkroi në Twitter se të gjithë nxënësit janë të sigurt dhe incidenti ndodhi disa blloqe më tutje.

Ndërkohë Departamenti i Sherifit të Qarkut San Diego ka paralajmëruar banorët të qëndrojnë larg zonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat