84-vjeçari vret sekserin për shkak të shtëpisë

Amerika

84-vjeçari vret sekserin për shkak të shtëpisë

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 13:47
Soren Arn-Oelschlegel

Policia në Virgjinia të Shteteve të Bashkuara ka thënë se një burrë 84-vjeçar e ka vrarë agjentin për patundshmëri vetëm një ditë pasi u vendos në shtëpinë që e bleu pa e parë vetë, por vetëm duke u mbështetur në përshkrimin e publikuar në internet.

Albert Baglione e kishte bërë pagesën në kesh për shtëpinë njëkatëshe në Portsmouth nga sekseri Soren Arn-Oelschlegel në tetor për 160.000 dollarë, duke e finalizuar marrëveshjen dhe duke u vendosur në objekt pa e shikuar shtëpinë vetë para se ta blinte.

Qartazi i pakënaqur me gjendjen e shtëpisë, raportohet se i moshuari e telefoni sekserin për të biseduar rreth kësaj teme. “Ai tha se shtëpia nuk dukej njëjtë si në fotografi”, tha Shane, fqinj i banorit të ri. “Ai i tha të birit se është i pakënaqur dhe se do të flasë për këtë me sekserin”, shtoi Shane.

Dukej se agjenti i shitjes së patundshmërive nuk ishte i vetëdijshëm për pakënaqësinë e klientit dhe në faqen e tij në Facebook shkroi: “Urime blerësit tim të ri! Jam shumë i lumtur që arrita t’i gjejë një shtëpi që ia plotëson nevojat.”

Më 8 tetor, policia pranoi një telefonatë për të shkuar te prona e blerë dhe u prit nga vetë pronari. “E vrava sekserin tim”, u tha policëve i moshuari. Policia tha se gjatë këtij takimi, Baglione kishte armë në dorë, shkruan Independent, transmeton Gazeta Express.

“Pas deklarimit të tij, e mbylli derën dhe policia dëgjoi një të shtënë. Policët e pritën arritjen e njësisë speciale dhe pas hyrjes në ndërtesë, oficerët panë që Baglione ia kishte marrë jetën vetes”, thuhet në deklaratën e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat