​Biden synon edhe një mandat në vitin 2024

Amerika

​Biden synon edhe një mandat në vitin 2024

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 00:00
Joe Biden

Presidenti i SHBA-së Joe Biden synon të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në vitin 2024.

Kështu tha sot zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

“Po, ky është qëllimi i tij”, iu përgjigj Psaki pyetjes së mediave, raporton Reuters.

Rejtingu i Biden (79) ka rënë në muajt e fundit, kjo është arsyeja pse disa demokratë kanë sugjeruar që ai të mos kandidojë për një mandat të ri, sipas agjencisë britanike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat