Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Amerika

Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Më: 16 janar 2022 Në ora: 16:45
Foto nga vendi i ngjarjes

Një pengmarrës që ndaloi katër persona në një sinagogë në një periferi të Dallas, Teksas, ishte një shtetas britanik, thonë raportet.

Sipas mediave të huaja, burri ndërpreu shërbimin e mëngjesit në Colleyville të shtunën dhe që atëherë ka vdekur.

Policia vendosi ekipe speciale të armëve, ndërsa negociatorët e FBI kaluan orë të tëra duke biseduar me sulmuesin e dyshuar.

Shpërthime dhe të shtëna armësh mund të dëgjoheshin përpara se të përfundonin negociatat 10-orëshe.

Për fat të mirë, pengjet janë liruar të palënduar.

Në një deklaratë, Ministria e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar tha se ishte në dijeni për vdekjen e një britaniku në Teksas dhe ishte në kontakt me autoritetet lokale. Nuk dihet ende se si ka vdekur pengmarrësi apo kush ishte.

Nga katër personat e marrë peng ishte edhe rabini i sinagogës, sipas raporteve të mediave amerikane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat