Departamenti i Drejtësisë: Trump nuk është përgjuar

Amerika

Departamenti i Drejtësisë: Trump nuk është përgjuar

Më: 18 mars 2017 Në ora: 08:26
Presidenti amerikan Donald Trump

Raportimet e presidentit amerikan, Donald Trump të dërguara në Senat se ai është përgjuar gjatë fushatës presidenciale nuk kanë ndodhur sipas Departamentit të Drejtësisë.

Hetimet e bëra në këtë drejtim tregojnë se diçka e tillë nuk ka ndodhur, kanë thënë dy zyrtarë të qeverisë për CNN.

Këto burime në kushte anonimiteti kanë treguar se përmbajtjen e klasifikimi të këtyre raporteve.

Ndërsa, pyetur nëse Departamenti i Drejtësisë mund të konfirmojë me anë të dokumenteve këto pretendime si të pabazuara, kryetari i Inteligjencës, Devin Nunes ka thënë për CNN “Nuk mendoj se mund të ndodh kjo” dhe është larguar për të lexuar raportet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat