Hillary Clinton: Jam e gatshme t’iu ndihmoj amerikanëve

Amerika

Hillary Clinton: Jam e gatshme t’iu ndihmoj amerikanëve

Më: 18 mars 2017 Në ora: 11:18
Hillary Clinton

Kandidatja presidenciale nga radhët e demokratëve, Hillary Clinton ka dekalruar se është duke dalë nga faza kritike dhe se është e gatshme t’iu ndihmojë amerikanëve që të gjejnë gjuhë të përbashkët.

Kthimi gradual i Clinton në publik, pasi kishte humbur në garën presidenciale për president të SHBA-ve, ka vazhduar me fjalimin me rastin e Ditës së Shën Patrikut në qytetin e lindjes së babait të saj të ndjerë Skraeton në Pensilvani, transmeton CBS news.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat