Trump nuk heq dorë nga akuzat kundër Obamës

Amerika

Trump nuk heq dorë nga akuzat kundër Obamës

Më: 18 mars 2017 Në ora: 14:46
Presidenti amerikan, Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka refuzuar të tërheqë pohimet se Barack Obama ka përgjuar telefonat e tij dhe po ashtu refuzoi që të pranojë çfarëdo faji të Shtëpisë së Bardhë për shkak të lansimit të raportit të pa verifikuar se në këtë ishte e përfshirë edhe Britania e Madhe.

Në qetësimin e konfliktit diplomatik me aleatin më të afërt të SHBA-ve, Trump ka shtuar se administrata e Barack Obama ka përcjellë edhe thirrjet e kancelares gjermane Angela Merkel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat