Biden i shqetësuar me afrimin e administratës së Trumpit me atë të Putinit

Amerika

Biden i shqetësuar me afrimin e administratës së Trumpit me atë të Putinit

Më: 22 mars 2017 Në ora: 23:43
Joe Biden

Ish Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Joe Biden ka shprehur shqetësim për shkak të afrimit të administratës amerikane të Presidentit Donald Trump me presidentin rus Vlladimir Putin.

Biden në fjalimin para gazetarëve në Kongresin amerikan, tha sot se afrimin e administratës së Trumpit me Putinin e konsideron ngjarje shqetësuese.

“Fakti se ky afrim me Putinin ende zgjat, është diçka shqetësuese”, tha Biden.

Ai kritikoi edhe vendimin e Rex Tillerson, Sekretarin amerikan të Shtetit, që të mos marrë pjesë në takimin e NATO-s dhe ta vizitojë Moskën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat