Nestle ndërton fabrikë të kafesë në Kubë - Bota Sot
Nestle ndërton fabrikë të kafesë në Kubë

Amerika

Nestle ndërton fabrikë të kafesë në Kubë

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 17:18
Ilustrim

Kuba dhe gjiganti ushqimor zviceran Nestle Nesting kanë hedhur gurthemelin për ndërtimin e fabrikës së përbashkët të kafesë dhe biskotave "Neskor", në të cilën do të investohen 55 milionë dollarë.

Fabrika, që do të ndërtohet në Zonën e Zhvillimit të Mariel, është investimi më i fundit në ishull, shkruan Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test