Trump e Melanie ndezin dritat e pemës së Kritshtlindjeve - Bota Sot
Trump e Melanie ndezin dritat e pemës së Kritshtlindjeve

Amerika

E hënë, 15 tetor 2018

Trump e Melanie ndezin dritat e pemës së Kritshtlindjeve

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 11:55
Donald Trump dhe Melania

Tradita nisi në vitin 1923 dhe u iniciua nga Presidenti i atëhershëm i SHBA-ve, Calvin Coolidge.

Presidenti amerikan Donald Tramp ndezi ndriçimin e pemës së Krishtlindjes të Vitit të Ri dhe u uroi të gjithëve Krishtlindjet dhe Vitin e Ri” si dhe festat e paharrueshme.

Trump dhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melanie numëruan prapthi prej dhjetëve për të shtypur së bashku butonin dhe ndezin dritat e arta dekorative dhe yllin e argjendtë në bredh, njofton AP.

Ngjarja tradicionale vjetore u ndoq nga anëtarët e tjerë të familjes së liderit amerikan.

Theksojmë se këtë vit ndezja e dritave të pemës së Krishtlindjes është bërë për herë të 95.

Kujtojmë se kjo është hera e parë që dyshja po e bën një veprim të tillë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test