Shtëpia e Bardhë: Fajësia e Flynn nuk përfshin askënd tjetër - Bota Sot
Shtëpia e Bardhë: Fajësia e Flynn nuk përfshin askënd tjetër

Amerika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Shtëpia e Bardhë: Fajësia e Flynn nuk përfshin askënd tjetër

Nga: ATSH Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 00:06
ilustrim

Shtëpia e Bardhë reagoi menjëherë pas fajësisë së Michael Flynn, ish-këshilltar për sigurinë kombëtare të Donald Trump, duke pretenduar se nuk kishte përfshirë askënd tjetër dhe minimizuar rolin e tij në administratë.

“Asgjë në fajësinë e shpallur ndaj tij ku akuzat e ngritura nuk përfshijnë askënd tjetër përveç Flynn”, bëri të ditur një deklaratë e Ty Cobb, këshilltar i Shtëpisë së Bardhë, në reagim ndaj këtij përparimi të rrufeshëm në çështjen ruse. Duket sikur kërkon të minimizojë rolin e Flynn duke theksuar se ai mbajti postin e këshilltarit vetëm 25 ditë dhe e cilësuar ish-administrata Obama, ndërsa ka qenë ndër të parët që iu bashkua mbështetësve të kandidaturës së Donald Trump.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test