Një i vdekur dhe tre të lënduar në New York - Bota Sot
Një i vdekur dhe tre të lënduar në New York

Amerika

Një i vdekur dhe tre të lënduar në New York

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 16:18
ilustrim

Një person ka mbetur i vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë pasi janë goditur nga një i dyshuar me veturë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njofton Fox.

Policia në New York kanë thënë se vozitësi i ka shtypur me qëllim katër personat, por nuk bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Pas kryerjes së krimit, i dyshuari është arratisur nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia po vazhdon kërkimin e tij, për të cilin është njoftuar se ka flokë të gjata.

Sipas mediave lokale gjithçka ka ndodhur pasi fillimisht kishte pasur një kacafytje në një lokal aty afër.

Emrat dhe mosha e personave të shtypur me makinë nuk janë bërë të ditur ende.

Policia po vazhdon me hetimet rreth këtij rasti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test