Argjentina ofron 4.9 milionë dollarë për informacionin për nëndetësen e zhdukur - Bota Sot
Argjentina ofron 4.9 milionë dollarë për informacionin për nëndetësen e zhdukur

Amerika

E premte, 16 nëntor 2018

Argjentina ofron 4.9 milionë dollarë për informacionin për nëndetësen e zhdukur

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 18:14
Nëndetësja

Autoritetet argjentinase njoftuan sot se ofrojnë shpërblim prej 4.9 milionë dollarësh për informacionet që do të ndihmonin në gjetjen e nëndetëses "ARA San Huan", e cila u zhduk më 15 nëntor të vitit të kaluar dhe në të cilën gjendeshin 44 anëtarë të ekuipazhit.

Shpallja për dhënien e çmimit, është bërë e ditur në faqen zyrtare të Ministrisë së Mbrojtjes së Argjentinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test