Trump propozon drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare - Bota Sot
Trump propozon drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare

Amerika

E hënë, 19 nëntor 2018

Trump propozon drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 20:01
Presidenti amerikan, Donald Trump, foto nga arkivi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përzgjedhur gjeneralin Paul Nakasone si drejtorin e ri të Agjencisë për Siguri Kombëtare dhe të Komandës amerikane të Kibernetikës.

Këshilltari i presidentit Trump për kibernetikë, Rob Joyce, ka njoftuar për emërimin e Nakasone duke lavdëruar përvojën e tij në aspektin kibernetik.

Nëse konfirmohet nga Senati, Nakasone do të jetë në një prej posteve më të larta të inteligjencës amerikane.

Ai udhëheq aktualisht Komandën ushtarake për kibernetikë në SHBA.

Agjencia për Siguri Kombëtare është përballur me pengesa në vitet e fundit për rrjedhje të materialit të klasifikuar.

Drejtori aktual, Mike Rogers, ka njoftuar se do të pensionohet këtë pranverë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test