Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA - Bota Sot
Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA

Amerika

Clinton i bën thirrje Trump të mbrojë SHBA

Më: 1 mars 2018 Në ora: 12:15
?Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për president, Hillary Clinton

?Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për president, Hillary Clinton, i bëri thirrje presidentit amerikan Donald Trump që të mbrojë shtetin nga "Rusët që vijnë edhe më tej".

"Flas si ish-sekretarja amerikane e Shtetit: rusët edhe më tej po vijnë. Agjencitë tona të inteligjencës inkurajojnë Trump që të veprojë. A do të vazhdojë ai të injorojë dhe të dorëzohet, apo do të mbrojë shtetin tonë", ka shkruar Clinton në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test