Pentagoni: Ne nuk jemi të habitur nga deklaratat e Putinit për armët - Bota Sot
Pentagoni: Ne nuk jemi të habitur nga deklaratat e Putinit për armët

Amerika

Pentagoni: Ne nuk jemi të habitur nga deklaratat e Putinit për armët

Më: 1 mars 2018 Në ora: 21:29
Pentagoni

Pentagoni njoftoi sot se deklarata e presidentit rus, Vladimir Putin, për armët e reja bërthamore, nuk është befasi për ushtrinë amerikane, e cila është e gatshme për ta mbrojtur vendin.

Zëdhënësi i Pentagonit, Dana Vajt tha se Moska ka kohë që po zhvillon këtë lloji armatimi dhe se kjo është përfshirë tashmë në vlerësimet e SHBA-ve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test