Kapen 1.300 kilogramë kokainë në Brazil - Bota Sot
Kapen 1.300 kilogramë kokainë në Brazil

Amerika

Kapen 1.300 kilogramë kokainë në Brazil

Më: 2 mars 2018 Në ora: 18:33
Foto ilustrim

Policia braziliane ka njoftuar se ka kapur 1.300 kilogramë kokainë të pastër, që ishte e fshehur në kontejnerë në portin e Rio de Janeiros.

Inspektori i policisë, Fabricio Oliveira u tha gazetarëve se kokaina është gjetur e fshehur në 48 valixhe në dy kontejnerë dhe është një nga konfiskimet më të mëdha të kokainës në Rio de Janeiro, raporton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test