Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë - Bota Sot
Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë

Amerika

Pronarët marrin hotelin e Trumpit pas kontestit të gjatë

Më: 5 mars 2018 Në ora: 19:53
Hoteli

Në përcjellje të policisë dhe gjykatësve, pronarët në ndërtesën në Panama, ku ndodhet hoteli i presidentit amerikan Donald Trump, kanë marrë sot kontrollin mbi këtë objekt, derisa ekipi i sigurimit të zyrtarëve të Trump u largua nga zona.

Me këtë aksion, autoritetet e Panamasë kanë zgjedhur kontestin ndërmjet kompanisë familjare të Trump, e cila merret me hotelieri dhe Orestes Fintiklis, investuesit privat, i cili deri sot është përpjekur që të largojë nga ndërtesa kompaninë Trump, transmeton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test