Evakuohet një kolegj në Nju Jork për shkak të kërcënimit - Bota Sot
Evakuohet një kolegj në Nju Jork për shkak të kërcënimit

Amerika

Evakuohet një kolegj në Nju Jork për shkak të kërcënimit

Më: 5 mars 2018 Në ora: 21:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Në një kolegj në qytetin e Nju Jorkut, sot janë evakuuar studentët dhe personeli, siç njoftohet “për shkak të një kërcënimi real dhe të besueshëm”.

Siç raportojnë mediat amerikane, administrata e kolegjit njoftoi se nuk kishte raportime për viktima dhe të shtëna me armë zjarri, por policia arriti në kampus dhe evakuoi të gjithë personat që ndodheshin aty.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test