Rritet në 30 për qind përdorimi i mbidozave të opiumit - Bota Sot
Rritet në 30 për qind përdorimi i mbidozave të opiumit

Amerika

Rritet në 30 për qind përdorimi i mbidozave të opiumit

Më: 7 mars 2018 Në ora: 22:31
Ilustrim

Drejtori Ekzekutiv i Qendrës Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, En Saate, ka tërhequr vëmendjen ndaj abuzimit me opium, duke theksuar se numri i rasteve të përdorimit të mbidozave është rritur rreth 30 për qind në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

En Sava alarmoi për urgjencën e situatës, duke iu referuar gjetjeve të raportit të fundit të Qendrës për Përdorimin e Opiumit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test