Hillary Clinton ka një mesazh për ditën e gruas - Bota Sot
Hillary Clinton ka një mesazh për ditën e gruas

Amerika

Hillary Clinton ka një mesazh për ditën e gruas

Më: 8 mars 2018 Në ora: 22:21
Hillary Clinton

Ish sekretarja e shtetit amerikan, Hillary Clinton, ka dhënë një koment në Ditën Ndërkombëtare të Gruas.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Twitter, Clinton ka shkruar se dua të festoj me gratë dhe vajzat të cilat më frymëzojnë çdo ditë.

“Në nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, dua të festoj me gratë dhe vajzat që më frymëzojnë çdo ditë.

Këto gra i rezistojnë pabarazisë, insistojnë për një botë më të mirë, vazhdojnë të luftojnë për mosmarrëveshje”, ka shkruar Clinton.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test