Trump shikon prototipat e murit që do të ndërtohet në kufirin me Meksikën - Bota Sot
Trump shikon prototipat e murit që do të ndërtohet në kufirin me Meksikën

Amerika

Trump shikon prototipat e murit që do të ndërtohet në kufirin me Meksikën

Më: 13 mars 2018 Në ora: 22:53
Presidenti amerikan, Donald Trump sot në San Diego të Kalifornisë

Presidenti amerikan, Donald Trump mbërriti sot në San Diego të Kalifornisë, ku shkoi prototipat që janë prezantuar për murin që ai dëshiron të ngre në kufirin me Meksikën.

Tetë prototipa të murit, rreth nëntë metra të larta, janë ndërtuar pranë kufirit meksikan dhe shërbejnë si modele për murin që Trump dëshiron të ndërtojë për gjatë kufirit me Meksikën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test