Trump në maj tërheq SHBA-në nga marrëveshja me Iranin - Bota Sot
Trump në maj tërheq SHBA-në nga marrëveshja me Iranin

Amerika

E hënë, 22 tetor 2018

Trump në maj tërheq SHBA-në nga marrëveshja me Iranin

Më: 18 mars 2018 Në ora: 16:43
Donald Trump

Senatori republikan, Bob Corker, kryetar i Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit amerikan, deklaroi se pret që presidenti Donald Trump të mërkurën të largojë SHBA nga një marrëveshje e re me Iranin.

"Marrëveshja me Iranin do të jetë edhe një temë që vjen në maj dhe për momentin nuk del që do të zgjatet. Unë mendoj se presidenti ndoshta do të tërhiqet nga ai, në qoftë se unë, kolegët tanë evropianë me të vërtetë nuk janë dakord me ne rreth kornizave të marrëveshjes. Kurse për mua nuk duket se do të ndodhë kështu," tha Corker për CBS.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test