Presidenti Trump e uroi Putinin - Bota Sot
Presidenti Trump e uroi Putinin

Amerika

Presidenti Trump e uroi Putinin

Më: 20 mars 2018 Në ora: 18:23
Donald Trump dhe Vladimir Putin

Presidenti amerikan, Donald Trump përmes një bisede telefonike, e ka uruar sot presidentin rus, Vladimir Putin, për fitoren në zgjedhjet e së dielës, ku temë e bisedimeve po ashtu ishin vazhdimi i kontakteve të mëtejshme mes SHBA-ve dhe Rusisë, duke përfshirë një takim të mundshëm mes dy liderëve.

Trump tha se dëshiron të takohet me Putin në një të ardhme jo shumë të largët, për të diskutuar për armët, Korenë e Veriut, Ukrainën dhe Sirinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test